Darmowa dostawa od 197,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nuty zapachowe perfum – czym się kierować przy wyborze?

2020-05-04
Nuty zapachowe perfum – czym się kierować przy wyborze?

Perfumy, a pora roku

Przy wyborze perfum pora roku jest istotną kwestią. Perfumy to emocje. Zmysł węchu potrafi zapisać w naszym umyśle wspomnienia, równie dobrze jak brat wzrok. Dlatego np. świeże, owocowe, kwiatowe zapachy często będą przenosić nas w wakacyjny, letni czas. Zimą decydujemy się na zapachy mocniejsze, bardziej wyraziste, drzewne, które będą otulać nas swoim ciepłem w chłodne dni, przywodząc na myśl świąteczny czas spędzony z rodziną. Temperatura na zewnątrz pozostaje nie bez znaczenia. O ile przy niskich temperaturach świeże zapachy również będą trafne, to w upalne dni, perfumy o ciężkim, ciepłym charakterze mogą przyprawić o zawrót głowy. Warto pamiętać o tej zasadzie przy ich wyborze.

Nuty zapachowe perfum

Zwróć uwagę także na nuty zapachowe perfum. Jak często wybierając zapach dla siebie kierowałeś się pierwszym wrażeniem, nierzadko zniechęcając się do danych perfum? Tymczasem ich specyfika jest bardziej skomplikowana i może okazać się, że Twoje pierwsze odczucia błędnie przekreślają je już na wstępie. Nie mają one bowiem stałego zapachu, wraz z upływem czasu uwalniają swoją głębię, automatycznie przechodząc w dalsze nuty.

Kompozycje perfum tworzą 3 nuty zapachowe:

Nuta głowy, nuta serca oraz nuta bazy. Jako pierwsza wyczuwalna jest dla nas nuta głowy, następnie przechodzi w nuty serca, aż do podstawy- nuty bazy, która jest najbardziej trwała.

Nuta głowy

To właśnie ona ma największy wpływ na naszą decyzję o zakupie perfum. Jej zapach na początku jest bardzo intensywny, ale z czasem ulatnia się całkowicie. Nuty głowy utrzymują się na skórze do godziny. Tworzą ją zwykle owocowe i świeże tony, np. bergamotka, mandarynka.

Nuta serca

Najważniejsza ze wszystkich nut. Jest ona centrum, esencją dwóch pozostałych. Jej rolą jest połączenie, jest spoiwem. Nuty serca budują akordy korzenne lub kwiatowe. Uwalnia się po około 20 minutach i utrzymuje do 4 godzin.

Nuta bazy

Wyczuwalna po około 20 minutach. Najmniej intensywna, jednak stanowi podstawę zapachu. To na niej twórcy perfum opierają dobór pozostałych dwóch nut. Odpowiada za trwałość perfum, nuta bazy to np. ambra, piżmo, jak również nuty korzenne.

Dlatego czasem warto dać perfumom czas, pozwolić rozkwitnąć całej kompozycji i dopiero wtedy podjąć decyzję czy zapach jest dla nas.

Aramaik to najnowszy zapach od Locherber. Nutą bazy jest między innymi wanilia, nutą głowy – gorzka pomarańcza. Dodatek drzewa guanicznego nadaje wyrazistości, a całość kompozycji jest niezwykle uwodzicielska. To połączenie idealnie sprawdzi się jako perfumy na zimę lub jako perfumy na prezent.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel