Darmowa dostawa od 197,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Farbowanie włosów bez amoniaku

2023-12-06
Włosy farbowane kojarzone są ze zniszczoną fryzurą. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy możliwość korzystania z kosmetyków do farbowania, które nie tylko zapewniają idealne krycie, ale również pozwalają utrzymać kondycję oraz zdrowy wygląd włosów.

Ciemna strona amoniaku

Każda farba potrzebuje elementu, który umożliwi jej spełnić swój obowiązek, czyli ufarbować włosy na konkretny kolor. Potrzeby jest tak zwany składnik wprowadzający, który pozwala pigmentowi zagnieździć się w strukturze każdego włosa. Do ufarbowania włosa niezbędne jest rozchylenie jego łusek i w większości farb dostępnych na rynku odpowiedzialny za to jest właśnie amoniak. Dzięki niemu włos jest odbarwiany, zanim stanie się zabarwiony na nowo. Jego szkodliwe działanie polega na tym, że uszkadza łuski powodując, że włos pozostawiony bez ochrony traci wilgoć, skutkiem czego staje się szorstki i suchy. Ponad to matowieje i szybko traci kolor.

Amoniak skutecznie drażni drogi oddechowe i jest silnie uczulający, dlatego osoby ze skłonnością do alergii powinny trzymać się od niego raczej z daleka.

To, jak bardzo dla włosów szkodliwy jest amoniak zależy bezpośrednio od jego stężenia w produkcie. Są farby z wysokim stężeniem amoniaku i one działają na łuski włosa bardzo agresywnie. Są również takie, w których producenci starają się ograniczyć jego ilość do minimum. Zapewniają przy tym najlepszej jakości substancje łagodzące. Nie zmienia to jednak faktu, że amoniak nadal pozostaje składnikiem tych kosmetyków i jego negatywne działanie nie zostaje całkowicie wyeliminowane.

 

Poznaj farby roślinne Sanotint

Ponieważ amoniak ma ewidentnie zły wpływ na kondycję włosa, producenci kosmetyków do włosów postanowili stworzyć farbę, która będzie działała bez konieczności dodawania tego składnika. Właśnie w ten sposób powstały farby roślinne, które zawierają przede wszystkim składniki naturalnego pochodzenia. Co więcej, w ich składzie nie doszukasz się ani amoniaku, ani też parabenów czy silikonów.

Przy wyborze odpowiedniej farby większość kobiet kieruje się dwoma  wyznacznikami: perfekcyjnym pokryciem siwych włosów oraz zapewnieniem włosom naturalnego i lśniącego koloru. Farby firmy Sanotint spełniają te kryteria. Co więcej, składniki takie, jak ekstrakty oraz krzemionka ze złotego prosa, sok z brzozy i oliwa z oliwek skutecznie zapobiegają wypadaniu włosów, ponieważ aktywnie wzmacniają i uzdrawiają te zniszczone. Nadają również kolor, którego intensywność zależna jest od wyjściowego odcienia włosów. Dzięki zawartej w farbach specjalistycznej odżywce, łuski włosów są całkowicie zamykane, co zapewnia im zdrowie oraz ochronę. Ich struktura pozostaje bowiem nie naruszona. Dodatkowo farby nie zawierające amoniaku, nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu i nie drażnią skóry, dlatego sprawdzą się u osób z wrażliwą skórą głowy.

Dla osób ze skłonnością do alergii istotną informacją jest, że z farb zostały usunięte chemiczne czynniki uczulające, a to właśnie one odpowiadają za większość reakcji alergicznych pojawiających się przy farbowaniu włosów.

 

Pamiętaj, że o wyborze odpowiedniej farby do koloryzacji włosów powinny zadecydować dwa kryteria: brak amoniaku oraz składniki naturalnego pochodzenia. Nie ryzykuj, że Twoje włosy stracą blask i staną się matowe i nieciekawe. Postaw na naturalne i bezpieczne dla skóry głowy farby roślinne.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel